přihlášení

Proč investovat do pozemků?

Hledáte vhodný a bezpečný způsob, jak zhodnotit své volné finanční prostředky? Chcete investovat velmi bezpečně, konzervativně ale zároveň nechcete své peníze ukládat do různých investičních produktů bank, kde zbytečně platíte drahé poplatky a návratnost takové investice je stejně nakonec velmi malá. Jednou z nejlepších možností je investice do pozemků. Vhodnými „kandidáty“ přitom nejsou jen stavební parcely a pozemky určené k zastavění, ale hlavně také zemědělská půda.

Slavný americký investor Louis J. Glickman řekl, že nejlepší investicí na Zemi je země. Je jí totiž omezené množství, a proto její cena dlouhodobě roste.

Investování do půdy je již po desítky let oblíbený investiční přístav mnoha úspěšných investorů, podnikatelů a správců kapitálu. Vědí, že taková investice je velmi bezpečná a nevyznačuje se žádnými výkyvy a propady jako jiné tipy investic.

Důvody proč byste měli investovat do zemědělské půdy?

 • Cena půdy má dlouhodobý růstový potenciál.
 • Půda dokáže dlouhodobě uchovávat hodnotu, podobně jako třeba zlato.
 • Půda dokáže konzervovat bohatství.
 • Půda v České republice je stále značně podhodnocená.
 • Půda odolá bez větší újmy každé finanční krizi.
 • Půda růstem své ceny dlouhodobě poráží inflaci.
 • Půda je reálnou investicí, která patří do každého správně diverzifikovaného portfolia.
 • Půda je kvalitní nástroj pro zajištění a uchování hodnoty kapitálu.
 • V globálním měřítku ubývá půdy každý rok.
 • Světová populace roste a lidé mění své stravovací návyky, což vede k růstu spotřeby potravin.
 • Půda chrání a zhodnocuje majetek investorů.
 • Půda je vhodnou investicí v každém ekonomickém období.
 • Česká půda je národním bohatstvím a Češi by do ní měli investovat.
 • Půda je investice se zajímavým zhodnocením. Každý rok roste o několik procent.

Průměrná tržní cena zemědělské půdy v České republice od roku 2005 do roku 2021:

Jak můžete vidět z grafu výše, tak cena půdy neustále roste (žádný sledovaný rok neklesla) a dokonce i ve finanční krizi v letech 2008 až 2010 zaznamenala růst na rozdíl třeba od akcií, měn, zlata či jiných cenných papírů, které naopak zaznamenaly prudké výkyvy a poklesy. Jde tak o velmi stabilní a bezpečnou investici.

Věděli jste že?

Svět musí do roku 2055 vyprodukovat tolik potravin jako za posledních 10 tisíc let. Deset hektarů půdy musí v roce 2050 „nakrmit“ 65 lidí, nyní jich krmí zhruba 40. Každý den je na Zemi nenávratně ztraceno 30 tisíc hektarů půdy a každý den přibude na světě asi 200 tisíc lidí. V portfoliích investorů by tak zemědělská půda měla mít jasné zastoupení.

 

A ke všemu pokud se pozemek nachází ve vyhledávané lokalitě (nebo pokud je pozemek blízko zastavěného území) a bude možné jej v budoucnu odpovídajícím způsobem komerčně využít (nebo pokud dojde ke změně územního plánu a původně zemědělský pozemek se stane stavební), může se původní investice dokonce o mnohonásobně zhodnotit. Místo jednotek až desítek procent zisků ročně se pak může v některých případech taková investice vyšplhat až do stovek procent zhodnocení kapitálu.

Investování do zemědělských pozemků je jedna z nejjistějších a nejstabilnějších investic a neměla by chybět v portfoliu každého rozumného investora. Česká zemědělská půda je oproti pozemkům třeba v Německu extrémně podhodnocená. Rozdíl se však bude postupně srovnávat, a tedy pozemky mají stále velký potenciál růstu do budoucna.

Pro koho je taková investice vhodná?

Investice do zemědělských aktiv je vhodnou formou investování a ukládání volných peněz pro všechny tipy investorů. Výhody takové investice využívá stále více lidí. Koupit pozemek je dnes totiž jednoduché, a pokud si vyberete prověřenou a seriózní firmu, tak se o všechny právní formality a smlouvy postará. Tak jako to děláme my u nás ve FonduRealit.cz!

Jak a kde nakupovat pozemky?

Naše společnost FondRealit.cz má v nabídce více než 700 pozemků a to pro investory představuje 700 investičních příležitostí, ze kterých si můžete vybírat. A to jak podle typu pozemku, velikosti, využití či lokality. Navíc se postaráme o kompletní servis pro naše klienty a zařídíme celý proces prodeje vámi vybraného pozemku.

Kontaktujte nás telefonním čísle +420 380 405 390 nebo na uvedených emailech a rádi Vám se vším pomůžeme, vysvětlíme a poradíme. Jsme tady pro vás od pondělí do pátku do 9 do 17 h.

 

FondRealit.cz – Váš specialista na pozemky

O FonduRealit.cz

FondRealit.cz je ryze česká dynamická společnost zabývající se realitní činností – koupí a prodejem nemovitostí, pronájmem objektů, jejich správou a údržbou. Jsme na trhu už více než 10 let a úspěšně jsme realizovali již tisíce realitních obchodů pro naše klienty. Výrazným rysem společnosti je skutečnost, že firma zastupuje přímo velké zemědělské a realitní společnosti. Případná investice a nákup vámi vybrané a vhodné nemovitosti proběhne v co nejkratší možné době. Díky naší dlouholeté zkušenosti se dokážeme snáze přizpůsobit aktuálním potřebám zákazníků a situaci na trhu.  O pozemcích a zemědělské půdě víme vše a náš tým odborníků je tedy pro Vás a vždy jsme připraveni Vám pomoci.

 


Související články